ساعت مچی اینگرسول

ساعت مچی اینگرسول

این برند ساعت آمریکایی کار خود را از دهه 1800 آغاز کرده و اگرچه مالکیت آن طی سال‌های اخیر بین شرکت‌های مختلف منتقل شده اما همواره موفق بوده، تاریخ آن پر از ابتکار و نوآوری بوده است. (INGERSOLL) اولین کارخانه ساعت آمریکا است که موفق به تولید ساعت‌های مدرن اتوماتیک در کنار ساعت‌های کوارتزی شده است. ساعت‌های این برند زنانه و مردانه بوده و به دلیل کیفیت خوب فروش بالایی هم دارد. این نام تجاری به شهرت برندهای سوئیسی نیست اما توانسته در رقابت با برنده‌های هم رده خود پیشرفت کند.

 

تاریخچه ساعت مچی اینگرسول

رابرت و چارلز اینگرسول در سال‌های پایانی قرن نوزدهم این برند را راه اندازی کردند. کار اولیه این کارخانه تولید ساعت دیواری بود اما پس از مدتی به تولید انواع ساعت مچی و جیبی هم روی آورد. نام برند از برادران انگرسول گرفته شده و از ابتدا تلاش کرده ساعت مچی ارزان قیمت مناسب همه افراد را عرضه کنند.

اینگرسول نخستین برندی بود که توانست به هدف تولید انبوه ساعت مچی اقتصادی دست پیدا کند، پیش از این هیچ برندی نتوانسته بود در حجم بالا چنین ساعت‌هایی را تولید کند. این شرکت تجربه عبور از یک جنگ جهانی و هزاران اتفاق پیش بینی نشده را دارد و در مسیر خود تا پای ورشکستگی هم پیش رفته اما توانسته است با تدبیر مدیران به حیات خود ادامه دهد.

تولید ساعت دلار یانکی یکی از بزرگ‌ترین موفقیت‌های این برند است که در سراسر دنیا فروش خوبی داشته است. رزولت بیست و ششمین رئیس جمهور آمریکا در زمانی که در آفریقا شکار می‌کرد به مردی که از کشوری می‌آید که کارخانه اینگرسول در آن قرار دارد مشهور بود.

مارک تواین و توماس ادیسون تحت تاثیر زیبایی و دقت بکار گرفته شده در ساخت ساعت‌های اینگرسول قرار گرفته بودند و آن را می‌شناختند.

 

ویژگی‌ ساعت‌های اینگرسول

ساعت‌های مچی اینگرسول برای گروه‌های سنی مختلف زنان و مردان تولید می‌شوند و قیمت آن‌ها در ایران حدود 6 تا 10 میلیون تومان است. ساعت‌های این برند بیشتر اسپرت هستند و ساعت‌های قلب باز اتوماتیک، کرنوگراف و عقربه‌ای آن مورد توجه خریداران سراسر جهان قرار گرفته است.

ساعت‌های این برند در آمریکا تولید می‌شود و مثل هر محصول آمریکایی باکیفیت دیگری از بهترین مواد اولیه ساخته شده، عمر طولانی دارند. این ساعت‌ها تا 50 متر زیر آب باکیفیت اولیه خود کار می‌کنند و در ایران معمولا با ضمانت نامه معتبر شرکت‌های داخلی عرضه می‌شوند.

تقویم، روزهای هفته و شب نما هم از ویژگی‌هایی است که روی برخی از محصولات این برند دیده می‌شود. صفحه بیشتر این ساعت‌ها گرد و بزرگ است و مدل‌های اسکلتون آن‌ها زیبایی چشمگیری دارند. ساعت بند چرم و فلزی در بسیاری از این محصولات دیده می‌شود و سادگی آن بسیار خیره کننده است.

ساعت‌های اینگرسول طراحی ساده‌ و کلاسیکی دارند که آن را برای استفاده‌های روزانه و استایل‌های کلاسیک و اسپرت مناسب هستند. این ساعت‌ها تنوع رنگ زیادی از نظر صفحه ندارند و بیشتر صفحه‌های سفید و مشکی دارند، تنوع رنگ بند این ساعت‌ها بیشتر است و تنوع طرح خوبی هم  دارند. جنس قاب این ساعت‌ها استیل و شیشه صفحه آن هم کریستال است.

+ بیشتر...

نظر خود را ارسال کنید