ساعت مچی سون فرایدی

شرکت ساعت سون فرایدی تولیدکنندهٔ ساعت‌های لوکس در زوریخ سوئیس است. این برند در سال ۲۰۱۲ توسط دانیل نیدر و او آرنو دووال تاسیس شد. طراحی ساعت‌های آوانگارد با صفحه‌‌ای پیچیده‌، وجه تمایز این برند نسبت به سایر برندهای دیگر است. هنر به‌کار رفته در طراحی غیر متعارف محصولات سون فرایدی، ساعت‌های این کمپانی را خلاقانه و بدیع جلوه می‌دهد؛ به طوری که نظیر آن‌ها را در سایر برند‌ها کمتر می‌بینیم. در واقع سون فرایدی با طراحی خاص خود پا را فراتر گذاشته و از کلیشه‌ها دور شده است تا بتواند یک گام جلوتر از همه رقبای خود حرکت کند. 
در ادامه با ساعت‌های اسپرت و مدرن سون فرایدی بیشتر آشنا می‌شویم.
ساعت سون فرایدی ساخت کدام کشور است؟
دفتر مرکزی برند سون فرایدی در زوریخ سوئیس است اما محصولات آن عمدتاً در آسیا تولید می‌شوند. تمام کالکشن‌های فعلی سون فرایدی از موتورهای ژاپنی ساخت کمپانی میوتا (Miyota) استفاده می‌کنند که قدرت و دقت بالایی به ساعت‌ها می‌دهد.
 اولویت شرکت سون فرایدی ساخت ساعت‌هایی اقتصادی و باکیفیت است؛ به همین دلیل استفاده از قطعات ژاپنی را ترجیح می‌دهد. این قطعات ارزان و البته دقیق هستند. ساعت‌های سون فرایدی دارای طراحی بدنه متمایز و صفحه‌ای فوق‌العاده هستند که در ادامه بیشتر آن را بررسی می‌کنیم.
کالکشن‌های سون فرایدی
انتشار اولین سری ساعت‌های سون فرایدی یعنی سری P، انقلاب بزرگی در ساعت‌سازی این برند بود که راه را برای تولید مدل‌های بعدی باز کرد. سری P، دارای یک کیس داخلی است که شباهت زیادی به صفحهٔ تلویزیون‌های دهه ۱۹۶۰ میلادی دارد. این مجموعه اولین نمونه از این برند بود که در سال ۲۰۱۲ با صفحهٔ اسکلت‌بندی‌شده منتشر شد.
حدود دو سال بعد سری M  به بازار عرضه شد. وجه تمایز شرکت سون فرایدی استفاده از تکنیک‌های بسیار مبتکرانه در تولید ساعت‌های جدید است. در سال ۲۰۱۸، مدل M3/01 را برای طرفداران اکتشافات فضایی معرفی کرد و برای طراحی آن از یک سفینه الهام گرفت.
مجموعه سوم یعنی سری V که در سال ۲۰۱۵ معرفی شد، فراتر از انتظارات مصرف‌کنندگان خود پیش رفت و اولین محصول با قابلیت احراز هویت با تراشه NFC توسط این کمپانی وارد بازار شد. سون فرایدی از سال ۲۰۱۵ برای تأیید اصالت تمام محصولات خود یک تراشه NFC داخل ساعت تعبیه کرد. 
این تراشه روی قاب پشتی قرار گرفته است و کاربر را قادر می‌سازد تا با کمک اپلیکیشن مخصوص سون فرایدی از اصل‌بودن ساعت خود مطمئن شود. علاوه بر این، سری V برای نمایش ساعت یک روش منحصر به فرد به‌نام Additioner Principl دارد که خواندن ساعت را کمی سرگرم‌کننده و جالب می‌کند.
هر چند برخی نسخه‌ها به صورت محدود تولید شدند با این حال، این برند تا کنون ۸ سری را وارد بازار کرده‌ و جدیدترین سری سون فرایدی یعنی W نیز به تازگی منتشر شده است.
مشخصات سون فرایدی سری M2/02
پس از معرفی موفقیت آمیز سری P توسط سون فرایدی، طراحی و ساخت سری M شروع شد. طراحی محصول سری M2/02 شامل جزئیات پیچیده و ساختار متنوعی است. در یک رویکرد رادیکال، این سری با حذف کامل عقربه‌ها مسیر طراحی ساعت‌های خود‌ را به طور چشمگیری تغییر داد و سیستم دیسکی را انتخاب کرد.
 هر چند دیسک‌ها یک روش قدیمی برای نشان‌دادن ساعت هستند اما برای تنوع طراحی در ساعت عالی بودند. در شروع راه، از این سری ۲۰۰۰ دستگاه با روکش PVD رزگلد 5N، تولید و وارد بازار شد. 
این سری نیز مانند سایر مجموعه‌های سون فرایدی از ابزارهای صنعتی مانند توربین‌های قدیمی اندازه‌گیری، آمپرمتر و رادیو الهام گرفته است. اما با این حال، هنوز جذابیت ظرافت و زیبایی‌شناسی ایدئالی را به نمایش می‌گذارد.
جزئیات دقیقی همچون حکاکی لوگو روی تاج در یک طرف کیس و یک صفحه برای شناسایی روکش PVD رزگلد 5N در طرف دیگر به ارزش و اعتبار ساعت می افزاید. مشخصات پشت کیس نیز جالب است. اگر پشت کیس را با دقت نگاه کنید، شماره سریال به همراه یک برچسب اطلاعاتی شامل ابعاد ساعت را خواهید دید.
 علاوه بر این، پشت صفحه یک نقشهٔ جهان ترسیم شده است که کشورهای محل طراحی، ساخت موتور و ساخت ساعت در آن با علامت مشخص شده ‌است. این ویژگی را می‌توان یکی از مشخصه‌های منحصر به فرد سون فرایدی دانست که صادقانه تمام اطلاعات تولید را به مشتریان خود می‌دهد. 
نحوه خواندن زمان نیز در این مدل منحصر به فرد است. ساعت دارای سه دیسک مشکی چرخان بوده که از بیرون به سمت داخل است. دیسک‌ها هر کدام نشانگر ساعت، دقیقه و ثانیه است. برای خواندن ساعت باید از بیرون به سمت قسمت داخلی صفحه نگاه کنید. 
وجه تمایز M2/02 با سایر مدل‌های سری M‌ این است که دیسک ثانیه فاقد عدد است. موتور میوتای نصب شده در این مدل تا ۴۰ ساعت شارژ را تضمین می‌کند و به راحتی خراب نمی‌شود. این مدل برای علاقه‌مندان به ساعت‌های مدرن و اسپرت ایدئال است.
نحوه خواندن ساعت در سری V
شاید در نگاه اول تشخیص ساعت در این سری مشکل به نظر برسد اما زمانی که آن را یاد بگیرید آسان و بسیار جذاب خواهد بود. در این ساعت‌ها به‌جای عقربه از دیسک استفاده می‌شود. قسمت صفحهٔ ساعت‌سنج با اعداد ۰ تا ۴ مشخص شده ‌‌است. یک دیسک داخلی اعداد ۰+ ، ۴+ و ۸+ را نشان می‌دهد. این دیسک به عنوان عقربه ساعت عمل می‌کند، بدین صورت که، دیسک داخلی می‌چرخد و عدد آن در راستای هر عددی از صفحهٔ ساعت‌سنج (اعداد ۰ تا ۴) که قرار گرفت به عدد ساعت‌سنج اضافه خواهد شد.
 به عنوان مثال، اگر عدد ۴+ روی دیسک داخلی هم‌ تراز با عدد ۲ صفحهٔ ساعت‌سنج باشد، ساعت ۶ است (۲+۴) و زمانی که ۰+ با ۱ تراز باشد، ساعت ۱ است. به همین ترتیب، اگر ۸+ با ۴ هم تراز باشد، ساعت دوازده را نشان می‌دهد. 
عقربهٔ معمولی برای دقیقه‌شمار در صفحه قرار داده شده است. علامت‌های دقیقه روی حلقهٔ بیرونی مشخص شده‌ است و عقربه به راحتی دقیقه را نشان می‌دهد.
صفحه مربوط به ثانیه‌ در قسمت پایین سمت راست قرار دارد. مکانیسم نشان‌دادن ثانیه نیز دقیقا مانند ساعت است. با این تفاوت که صفحهٔ ثانیه‌شمار از ۰ تا ۲۰ را نمایش داده و دیسک داخلی عددهای ۰+، ۲۰+ و ۴۰+ را نشان می‌‌دهد. 
هر عدد از دیسک داخلی که هم‌‌تراز با صفحهٔ ثانیه شمار شد به عدد ۰ تا ۲۰ این صفحه اضافه می‌شود. علاوه‌بر این، یک نشانگر روز و شب نیز در قسمت بالای ساعت طراحی شده است.  
مشخصات سون فرایدی مدل W1/01 the Blade
شکل قاب این ساعت ترکیبی از اشکال مربع و دایره است. با وجود تفاوت‌های زیاد در طراحی، تا حدی ساعت‌های سری W شبیه به سری V است. سری W‌ دارای دو برآمدگی واضح در سمت چپ قاب است که نه تنها ظاهر متمایزی به قاب می‌دهند بلکه کاربردی نیز است. در مرکز این برآمدگی‌ها یک دکمه تعبیه شده است که به عنوان آزاد‌کنندهٔ بند ساعت عمل می‌کند. 
در طراحی این ساعت از تیغه‌های ابزارهای برقی صنعتی الهام گرفته شده است. جزئیات این طرح در صفحهٔ چندلایه قرار دارد. در کل، صفحه از ۵ لایهٔ باز تشکیل می‌شود. دیسک نشانگر ساعت به شکل تیغهٔ برش در وسط است. این ساعت فقط یک عقربه دارد که دقیقه را نشان می‌دهد. در محل ساعت ۵ یک دیسک برای نشان دادن ثانیه و در محل ساعت ۹ نیز یک دیسک رنگی روشن و تیره برای نمایش روز و شب وجود دارد.
در زیر صفحه، یک موتور خودکار میوتا قرار دارد که انرژی را حدود ۴۰ ساعت ذخیره می‌کند. در قسمت پشت ساعت برخی مشخصات مربوط به ساعت مانند ضد آب‌بودن، نقشهٔ محل ساخت و اندازهٔ ساعت، چاپ شده است. 
از قسمت پشت ساعت فرورفتگی‌های کوچکی کنار بند دیده می‌شوند. این فرورفتگی‌ها در هنگام وصل‌کردن بند‌های مختلف، گیره بند را هدایت می‌کنند. این ساعت‌ ضد آب است و تا عمق ۳۰ متری مقاومت دارد.
تایید اصالت ساعت‌های سون فرایدی
شرکت سون فرایدی برای مقابله با ساعت‌های کپی و تقلبی موجود در بازار، راه های تشخیص زیادی را قرار داده است: 
    تمام ساعت‌های این برند حاوی یک تراشه NFC  است که امکان تأیید محصول اورجینال را فراهم می‌کند. برای تایید اصالت باید اپلیکیشن آن را در گوشی خود نصب کرده، سپس یک اکانت بسازید و ساعت را با استفاده از آن اسکن کنید تا به برخی مشخصات محصول دسترسی پیدا کنید و از اصل‌بودن آن مطمئن شوید. 
    راه دیگر توجه به عبارات روی ساعت است. در ساعت‌های اصل عبارت SEVENFRIDY  باید FRIDAY  نسبت SEVEN واضح‌تر و پررنگ‌تر باشد. اگر غیر از این بود به تقلبی‌بودن محصول شک نکنید. 
    معمولا نور روی نام برند منعکس می‌شود هر چند تشخیص این مورد کمی سخت‌تر است اما با کمی دقت می‌توان متوجه آن شد.
    بررسی شماره سریال و استعلام آن از وبسایت مرجع، راهی مطمئن برای خرید یک ساعت اصل است.
    برای خرید ساعت‌های سون فرایدی همراه با ضمانت اصالت کالا می‌توانید همین حالا از وبسایت ما به‌صورت اینترنتی سفارش دهید یا با کارشناسان ما در واحد فروش نیک گالری تماس بگیرید.

+ بیشتر...

نظر خود را ارسال کنید

نظرات

مسعود صابری
/ 1402 شهریور 18

باسلام پلاستیک دور ساعتم شکسته خاستم ببینم ازش موجود هست

نیک گالری
/ 1402 شهریور 18

درود اگر ساعت اصل باشد و از برندهایی باشد که در حال حاضر در ایران نمایندگی دارند می شود تقدیمتون کرد