عینک آفتابی

 

عینک آفتابی

عینک آفتابی یکی از اکسسوری‌های ارزشمند است که علاوه بر تاثیری که در نوع پوشش شما دارد در محافظت از چشم و نواحی اطراف آن نقش اساسی دارد. همانقدر که یک عینک خوب و باکیفیت می‌تواند از چشم شما در برابر اشعه‌های مضر خورشید محافظت کند، انتخاب اشتباه هم می‌تواند صدمات زیادی را به بینایی و سلامتتان وارد کند. به همین دلیل هنگام خرید عینک باید به فروشگاه‌های معتبر مراجعه کنید و به نکات مختلفی مثل کیفت ساخت، اصل بودن برند، میزان محافظت در برابر نورخورشید و اندازه و شکل فرم توجه کنید.

 

سن و زمان استفاده از عینک آفتابی

تصور عموم بر این است که عینک آفتابی تنها مخصوص بزرگ‌ترها است و آن‌ها هم تنها در روزهای آفتابی باید از آن استفاده کنند اما به گفته کارشناسان همه افراد از سنین کودکی جهت محافظت حداکثری خود باید از این اکسسوری ارزشمند استفاده کنند. اثرات مخرب اشعه خورشید از سنین کودکی شروع می‌شود و هر چه سن فرد کمتر باشد امکان اینکه چشم او در برابر اشعه خورشید آسیب ببیند افزایش پیدا می‌کند. این اثرات منفی در دراز مدت و به صورت تدریجی نمایان می‌شود و ممکن است زمانی متوجه این موضوع شوید که دیر شده باشد.

اگر چه نام این عینک به آفتاب گره خورده اما تنها مورد استفاده‌اش هم روزهای آفتابی نیست، حتی در روزهای ابری هم باید برای مراقبت از چشمتان از آن استفاده کنید. محافظت از چشم به زمان خاصی محدود نمی‌شود و در تمام ساعت‌های روز لازم است به این موضوع توجه داشته باشید.

 

ویژگی‌های عینک آفتابی استاندارد

در حال حاضر عینک های آفتابی متنوع و با اختلاف قیمت زیاد در بازار وجود دارد، اگر تنها به فکر استایل خود هستید می‌توانید هر عینک آفتابی‌ای که از نظر شکل و طرح می‌پسندید خریداری کنید اما برای اینکه از مزایای محافظتی آن استفاده کنید باید یک عینک آفتابی استاندارد بخرید.

عینک‌های استاندارد و باکیفیت می‌توانند از چشم شما در برابر اشعه فرابنفش خورشید محافظت کنند، این اثرات محافظتی در نواحی اطراف چشم و بینی هم وجود دارد و از بروز انواع بیماری‌های پوستی خطرناک مثل سرطان که طی سال‌های اخیر رشد چشمگیری داشته پیشگیری کنند.

عینک‌های آفتابی استاندارد قادر هستند تا 99 درصد از چشم شما در برابر اشعه‌های فرابنفش محافظت کرده و با معیارهای انجمن چشم پزشکی جهانی در خصوص قدرت بلوک کننده بودن پیروی می‌کنند. شیشه و لنز عینک باید قدرت بلوک کننده بالایی داشته باشد. در نهایت باید مانع از ورود پایین‌ترین طول موج‌های اشعه فرابنفش به چشم شما شوند.

 

انواع رنگ شیشه عینک

برخلاف تصور عمومی رنگ شیشه عینک آفتابی اثر مستقیمی در محافظت چشم ندارد و همینکه شیشه آن استاندارد باشد و شاخص محافظت آن بالای UV400 باشد کفایت می‌کند. در حال حاضر چهار رنگ استاندارد سبز، قهوه‌ای، خاکستری و آبی بیشترین طرفداران را دارد اما رنگ‌های دیگری مثل قرمز، صورتی و بنفش هم در بازار یافت می‌شوند.

شیشه سبز در هر شرایطی از چشم مقابل اشعه پرقدرت و تابش شدید خورشید محافظت می‌کند، شیشه‌های قهوه‌ای تضاد رنگ‌ها را بهتر نمایش می‌دهند و اثرات خیره کنندگی رنگ‌ها را خنثی می‌کنند. رنگ خاکستری شیشه جلوه طبیعی به نور می‌دهد و حتی در برابر شدیدترین تابش‌ها مقاومت بالایی دارد. سایر رنگ‌ها بیشتر جنبه تزئینی دارند و اغلب برای حفظ تناسب رنگ‌ها در استایل کلی افراد مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

فرم و اندازه فرم عینک آفتابی

انتخاب فرم و اندازه عینک آفتابی بیش از هر چیزی به سلیقه فرد مرتبط است اما فریم نباید بیش از اندازه کوچک باشد چراکه به خوبی نمی‌تواند از چشم و نواحی اطراف آن محافظت کند. فریم‌هایی هم که بیش از اندازه بزرگ باشند ممکن به بینی فشار آورده و نگهداری آن‌ها در طولانی مدت روی صورت دشوار باشد به این ترتیب ممکن است خسته شوید و آن‌ها را کنار بگذارید که به سلامت چشم آسیب می‌زند. اندازه لنزها، اندازه پل و اندازه دسته‌ها باید با صورت شما مطابقت کامل باشد، در غیر اینصورت عینک روی صورت شما به خوبی قرار نمی‌گیرد و شکل زیبایی ندارد.

در هنگام انتخاب عینک آفتابی باید به تاثیری که در استایل شما دارد هم توجه کنید، هرچه باشد در حال خرید یک اکسسوری مهم هستید که نقش زیادی در نوع پوشش شما دارد. عینکتان باید به طور کلی با سبک و سلیقه شما هماهنگی داشته باشد و در مرحله بعد با رنگ چشم و پوست صورت شما هماهنگ باشد. معمولا طیف نارنجی با چشم‌های آبی، بنفش برای چشم‌های قهوه‌ای و قهوه‌ای برای چشم‌های سبز زیبا است. اگر هم که به استایل‌های رسمی و کلاسیک علاقه دارید رنگ خاکستری انتخاب مناسبی است که هیچ‌گاه به اصطلاح از مد نمی‌افتد.

 

انواع فریم عینک آفتابی از نظر جنس

تنوع فریم عینک‌های آفتابی بسیار زیاد است و شما می‌توانید از بین فریم‌های فلزی، چوبی یا پلاستیکی بسته به سلیقه خود انتخاب کنید. فریم‌های فلزی از جنس‌های متنوعی مثل آلومینیوم، فیبرکربن و حتی تیتانیوم ساخته می‌شوند که پرطرفدارترین فریم عینک آفتابی به شمار می‌آید. این فریم‌ها معمولا خیلی سبک هستند و اگر کیفیت مناسبی داشته باشند نباید به راحتی زنگ بزنند و در مقابل رطوبت و تعریق انسان مقاومت بالایی دارند. فریم‌های پلاستیکی که بیشتر در استایل‌های اسپورت و ورزشی مورد استفاده قرار می‌گیرند و از شناخته‌ شده‌ترین مواد اولیه ساخت دسته عینک به‌شمار می‌آیند، تنوع رنگ آن‌ها بسیار بالا است و دست شما را برای انتخاب باز می‌گذارند. فریم‌های چوبی که دوست طبیعت است در ایران خیلی شناخته شده نیست و کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد اما این فریم‌ها را هم  به راحتی می‌توان به رنگ‌های مختلف درآورد و مورد استفاده قرار داد.

 

فرم صورت و عینک آفتابی مناسب آن

فرم صورت هم در انتخاب عینک آفتابی نقش حیاتی دارد، درآینه به صورت خود نگاه کنید گرد، بیضی، مربع، مثلث، مستطیل، قلب یا لوزی به کدامیک شبیه‌تر است. تشخیص فرم صورت کار ساده‌ای نیست اما اگر کمی دقت کنید حتما می‌توانید شکل صورت خود را تشخیص دهید. اگر تشخیص برایتان سخت بود یک خط فرضی بین گونه‌های خود رسم کنید و بعد فاصله آن را با چانه و پیشانی‌تان در نظر بگیرید به این ترتیب تشخیص شکل صورت ساده‌تر می‌شود.

فریم‌های عینک هم انواع مختلفی مثل مربع، خلبانی، پروانه‌ای، گربه‌ای، گرد، چند ضلعی، بیضی و مستطیلی دارند، سعی کنید فریم را طوری انتخاب کنید که با فرم صورتتان هماهنگ باشد. امتحان کردن عینک‌ها مختلف روی صورت بدون شناخت کافی شما هیچ فایده‌ای ندارد و به انتخاب بهتر کمکی نمی‌کند.

راه‌های خرید عینک آفتابی

 وقتی می‌خواهید عینک آفتابی بخرید، احتمالا امتحان کردن مدل‌های مختلف مقابل آینه کار جذابی به نظر می‌رسد اما می‌تواند بسیار وقت‌گیر باشد و تصمیم‌گیری را دشوار کند. از سوی دیگر تنوع برندهای موجود در بازار بسیار زیاد است و انواع مدل‌های تقلبی و بی‌کیفیت هم وجود دارند که ممکن است با قیمت گزاف و با عنوان اصل به شما فروخته شوند. اگر فرم صورت خود را به خوبی بشناسید و فریم مناسب آن را تشخیص دهید به نظر می‌رسد خرید اینترنتی از فروشگاه‌های معتبر راهکار خوبی است که هم کیفیت عینک آفتابی را تضمین می‌کند و هم کار انتخاب و خرید را برای شما آسان می‌کند.

گالری نیک یک فروشگاه اینترنتی تخصصی ساعت مچی و انواع اکسسوری است که بهترین عینک‌های آفتابی از برندهای معتبر را یکجا گردآورده تا شما به راحتی بتوانید خرید کنید و در سراسر کشور تحویل بگیرید.

+ بیشتر...

نظر خود را ارسال کنید

نظرات

رضا حسام نیا
/ 1402 آذر 13

بند ساعت کارت پیلار موجود دارید

نیک گالری
/ 1402 آذر 13

درود - ما به عنوان یکی از نمایندگان رسمی فروش این برند تمامی خدمات از قبیل بند و باطری ساعت ها را نیز انجام می دهیم

کریمی
/ 1401 مرداد 18

درود بند ساعت۱۱۱۲۱۱۳۷ موجود دارید اطفا با من تماس بگیرید ۰۹۲۱۱۱۴۷۴۱۸

نیک گالری
/ 1401 مرداد 18

درود با شما تماس خواهیم گرفت

miss.bagheri
/ 1401 خرداد 22

ساعت های کت ضد ضربه هستند؟ اجناس شما اصل هستند؟

نیک گالری
/ 1401 خرداد 22

بسیاری از محصولات کت قابلیت ضدضربه دارند که در مشخصات آنها این قابلیت ذکر شده - بله تمامی محصولات ما اصل هستند و با گارانتی بین المللی ارائه می گردند

هانیه
/ 1401 خرداد 22

من می خوام برای تولد همسرم یکی از این ساعت های کت رو بخرم فقط می خوام مطمئن بشم اصل هست و گارانتی داره ؟ اگر این مدل رو نخواست می تونم عوض کنم ؟

نیک گالری
/ 1401 خرداد 22

درود - به دلیل اینکه تمامی محصولات همراه با گارانتی بین المللی ارائه می گردد و بابت هر ساعت فقط یک عدد گارانتی صادر می شود امکان پس گرفتم وجود ندارد مگر اینکه قبل از خرید با تیم پشتیبانی و فروش هماهنگ کنید که کارت گارانتی صادر نشود در ضمن تمامی محصولات ما اصل هستند

مسلمان
/ 1401 خرداد 22

من یکی از این ساعت های کت رو دو سال پیش خریدم و یکی از بهترین ساعتهای من هست بسیار با کیفیت و جذاب. همیشه هم سایت شما رو به همه معرفی می کنم

نیک گالری
/ 1401 خرداد 22

درود سپاس از لطف و اعتماد شما