ساعت مچی کوین واچ

ساعت‌ کویین واچ نماد چیست؟

طراحی ساعت‌های نمادین کوین واچ (Coinwatch) برگرفته از سکه‌های دوره‌های مختلف تاریخی است. صفحهٔ ساعت‌های کوین واچ با طرح‌های خاص خود یادبودی است که ارزش‌های تاریخی یک دورهٔ زمانی خاص را یادآوری می‌کند. ساعت های کوین واچ توسط ساعت‌سازان حرفه‌ای و با موتورهای ساخت سوئیس تولید می‌شوند که تضمین‌کنندهٔ کیفیت و طول عمر بالای آن‌ها است. 
در ادامه به بررسی این ساعت‌های جذاب می‌پردازیم.

تاریخچه ساعت کوین واچ

شرکت تولیدکنندهٔ ساعت‌های کوین واچ در سال ۱۹۸۴ در استرالیا تأسیس شد. دلیل محبوبیت این برند بین‌المللی تنها طرح‌های زیبا و ارزش‌ منحصر به فرد آن نیست، بلکه بیشتر به دلیل تاییدیه‌ٔ ضرابخانه‌های ملی کشورهای مختلف جهان است. کوین واچ ساعت‌هایی با صفحه‌ای شبیه به سکه با استقبال خوبی از سوی بازارهای جهانی مواجه شده است.
خصوصیات ساعت‌های کوین واچ
شرکت کوین واچ ساعت‌هایی کاربردی، در کیفیت و طرح‌های متفاوت تولید می‌کند؛ هرچند هرکدام از مدل‌ها ویژگی های خاص خود را دارند و بر اساس نماد آن کالکشن ساخته شده‌اند اما خصوصیات کلی ساعت‌ها را در زیر بیان می‌کنیم: 
•    مجهز به موتور کوارتز و خودکار سوئیسی؛
•     صفحهٔ ساخته‌شده از کریستال یاقوت کبود مقاوم در برابر خراش؛
•    قاب‌ و دستبند استیل؛
•    طراحی متفاوت؛
•    ضد آب؛
•    دارای برچسب هویت.
کالکشن Croesus
این کالکشن به نام پادشاه افسانه‌ای کرزوس ساخته شده و نشان‌دهندهٔ شکوه و بزرگی این پادشاه است. کرزوس نام آخرین پادشاه لیدیا در قرن پنجم قبل از میلاد است. او مردی فوق‌العاده ثروتمند بود و اولین سکه‌های طلای واقعی را ضرب کرد. این ساعت اصطلاح «غنی مانند کرزوس» را که برای توصیف افراد فوق‌العاده ثروتمند استفاده می‌شود، یادآوری می‌کند. در کالکشن Croesus، سکه بر روی صفحه یا قاب ساعت نمایش داده می‌شود که نماد برند را نشان می‌دهد.
کالکشن Mark
از کلمه Mark در این کالکشن تعابیر مختلفی می‌توان داشت. یک معنای آن به واحد پولی مارک (Mark) در قرون وسطی بر می‌گردد. همچنین، مارک واحد رسمی پول آلمان است. کالکشن مارک در کوین واچ نشانهٔ کمال بوده که نمایان‌گر هدف این مجموعه نیز است. مدل Mark ساعتی با طراحی روز و مدرن با طول عمر طولانی بوده که مناسب برای پاسخگویی به نیازهای فعلی بازار است.
کالکشن Mark با الهام از سکه‌های باستانی با قاب ۴۰ میلی‌متری برای آقایان و ۳۰ میلی‌متری برای خانم‌ها عرضه می شود. این ساعت‌ها دارای بند و بدنهٔ استیل هستند و با روکش PVD رزگلد ساخته می‌شوند. این مدل‌ها ساخته‌شده از موتور اتوماتیک ETA 2824 است و تا عمق ۵۰ متری آب مقاومت دارند. یک تفاوت بازر در مدل‌های زنانه و مردانه وجود دارد؛ در مدل مردانه صفحه به شکل موتیف guilloche طراحی شده اما صفحه در مدل‌های زنانه فقط با مروارید تزئین شده است. نشانگرهای ساعت در مدل زنانه با ۱۰ الماس و در مدل مردانه با ۸ الماس و یک پنجرهٔ تاریخ، می‌درخشند. 
کالکشن Iza
در اوایل سال ۱۹۵۳، پوند بریتانیا با تصویری از ملکه الیزابت دوم ضرب شد. کوین واچ کالکشن جذاب Iza را به دلیل  رفتار باوقار ملکه الیزابت دوم طراحی کرده و این مجموعه را مخصوص خانم‌ها به بازار معرفی کرد. هدف این کالکشن نشان‌دادن استقلال، نجابت، زنانگی و جذابیت خانم‌ها است.
کالکشن Silverkan
سکه‌هایی با نقش کانگورو نقره‌ای برای اولین بار در سال ۱۹۹۳ در ضرابخانهٔ سلطنتی استرالیا ضرب شد. این سکه‌ها باکیفیت، طراحی پیچیده و ساخت عالی بوده و یکی از معروف‌ترین سکه‌های استرالیا هستند. کوین واچ نیز یک خط تولید خود را به ساعت‌های کالکشن Silverkan با نقش سکه‌های کانگورو نقره‌ای استرالیا اختصاص داده است. 
در طراحی این مجموعه مفاهیم مدرن با قدیمی، نوآوری با صنعتگری و سادگی با پیچیدگی ادغام شده است. مجموعه Silverkan، طیف وسیعی از سبک‌ها را در اندازه‌های کوچک‌ تا متوسط به بازار عرضه کرد؛ همچنین مدل‌های بزرگ با طراحی مدرن و جزئیات زیبا به بازارهای جهانی معرفی شده‌اند.
کالکشن Sovereign
سکه ٔطلا سلطنتی (The gold sovereign) در سال ۱۴۸۹ در زمان پادشاه هنری هفتم ضرب شد. در این دوره، این سکه‌ها شناخته‌شده‌ترین سکه در جهان بودند. هدف از ضرب این سکه‌ها تحت تأثیر قراردادن اروپا با قدرت، اعتبار و موفقیت سلسلهٔ جدید تئودور بود. تمام جزئیات کالکشن Sovereign نمایان‌گر زیبایی افسانه‌ای این سکه‌های گران‌بها و براق است. این مجموعه با بند‌های زیبا و درخشش سنگ‌های قیمتی نشان می‌دهد که زمان می‌تواند تجربه‌ای همراه با لذت و شادی باشد.
کالکشن Medallion
هدف از سکه‌های یادبود المپیک، ارج‌نهادن به این فستیوال مهم ورزشی بوده و یکی از معروف‌ترین سکه‌های جهان است. کوین واچ نیز با الهام از المپیک، مجموعهٔ Medallion را که یک کالکشن کاملا مردانه با طرح مدرن و اسپرت است، راه اندازی کرد. این مجموعه نیز مانند تمام کالکشن‌های کوین واچ به ریشه و هدف اصلی برند وفادار بوده و تمام ویژگی‌های مهم ساخت مانند موتور اتوماتیک، کریستال با کیفیت یاقوت کبود و…  را حفظ کرده است.
مدل‌های مختلف Medallion از عمق ۱۰۰ متر تا ۳۰۰ متری آب مقاومت دارند. مشخصه‌های اصلی این کالکشن استیل ضد زنگ ظریف، رنگ PVD خاکستری تیتانیوم، بند اسپرت، نایلونی و چرم گوسالهٔ ضد آب است.
 

+ بیشتر...

نظر خود را ارسال کنید