ساعت مچی دوکسا

ساعت دوکسا

دوکسا (DOXA) یک برند شناخته شده سوئیسی است که در ایران طرفداران زیادی دارد. این برند در سال 1889 شکل گرفت و معمولا یک چشم انداز عالی برای صنعت ساعت سازی جهان ترسیم کرده است.

طراحی ساعت‌های دوکسا همیشه منحصر به فرد بوده و حدود یک قرن سابقه این برند در طراحی سبب شده که کمتر شرکتی بتواند در این خصوص با آن رقابت کند. این برند موفق شد در عصر انقلاب صنعتی نظر شرکت خودروسازی بوگاتی را به خود جلب کند تا از پنل‌های ساعت هشت روزه دوکسا در تولیدات خود استفاده کند، در آن زمان استفاده از صفحه ساعت روی داشبورد بسیار متداول بود.

 

آشنایی با موسس دوکسا

جورجز دوکامون (Georges Ducommun) یک اروپایی شیفته تکنولوژی و پیشرفت بود که توانست در صنعت ساعت سازی برای خود اسم و رسمی ایجاد کند به نحوی که امروزه خانه او به یک موزه مشهور در سوئیس تبدیل شده است.

تپه های کانتون نوشاتل ذهن او را برای ابتکار باز کرد و باعث شد بتواند خیلی زود در میان 13 فرزند خانواده خود را به عنوان فرزند باهوش بشناساند.

او ابتدا به موتورهای صنعتی علاقه نشان داده و به عنوان یک شاگرد سخت کوش سعی کرد نحوه کار آن‌ها را فرا بگیرد و متوجه شود بدنه یک موتور صنعتی چگونه کار می‌کند. در 20 سالگی موفق شد تعمیرات ساعت خود را راه اندازی کند و برای جلب رضایت مشتری پیاده روی‌های طولانی را به جان می‌خرید تا ساعت‌ها را تحویل مشتری دهد. این سخت کوشی و تلاش بعدها به بدنه شرکت دوکسا هم تزریق شد و در تمام محصولات ارائه شده این برند می‌توان ظرافت، دقت و خلاقیت را با چشم مشاهده کرد.

وقتی برند دوکسا را در سال 1889 تاسیس کرد از تجربه تعمیرات انواع ساعت‌ها استفاده کرد و شرکت او خیلی سریع روند توسعه را پیمود. به این ترتیب توانست در بهترین محله‌های سوئیس و بعدها در سراسر جهان نمایندگی محصولات خود را راه اندازی کند.

 

ویژگی‌های محصولات دوکسا

موتورهای 8 روزه دوکسا که همانطورکه از نامش پیدا است می‌تواند انرژی را به مدت 8 روز در خود ذخیره کند، یکی از ابتکارات مشهور این برند است که در تاریخچه صنعت ساعت سازی ثبت شده. تک تک قطعات این موتور با دقت انتخاب شدند و به یک زمان سنج جداگانه متصل است.

ساعت‌های ارائه شده توسط دوکسا در صنعت خودرو سازی و همینطور ثبت رکوردهای ورزشی مورد استفاده قرار گرفته و به همین دلیل بسیار مشهور است.

ساعت‌های ارائه شده توسط این برند اغلب حالت کلاسیک داشته و برای خانم‌ها و آقایان قابل استفاده است. علاوه بر طراحی زیبا که پیشتر به آن اشاره کردیم، جنس بکارگرفته شده در تولید محصولات این برند از بهترین‌ها انتخاب شده و دوام بالایی دارد.

دوکسا در رده محصولات گرانقیمت و باکیفیت سوئیسی به شمار می‌آید که به دست داشتن آن در مراسم مختلف حسن سلیقه و سخت پسندی شما را به دیگران یادآوری می‌کند.

 

 

امکانات ساعت مچی‌های دوکسا

محصولات دوکسا معمولا دارای گارنتی معتبر بین الملی هستند که عملکرد موتور، حساسیت و مقاومت ساعت در برابر آب را تحت پوشش قرار می‌دهد. سنگ بکار رفته در اغلب مدل‌ها برلیان بوده و بدنه ساعت از جنس‌های باکیفیت مثل استیل ضد زنگ و انواع دیگر فلز در طرح‌ها و رنگ‌های متنوع انتخاب می‌شود.

بیشتر محصولات این برند در رده ساعت‌ها عقربه‌ای قرار دارد و ساعت‌های کوارتزی آن بسیار مشهور هستند. نام برند در صفحه نمایش تمام مدل‌های این ساعت مچی به وضوح قابل مشاهده است و معمولا نام مدل در پایین برخی از ساعت‌ها دیده می‌شود.

اگر طرفدار ساعت‌های اصیل و چشم‌نواز هستید که در تولید آن‌ها از جدیدترین تکنولوژی‌های روز استفاده شده باشد، دوکسا برای شما بهترین انتخاب است.

+ بیشتر...

نظر خود را ارسال کنید